skip to Main Content
+90 212 2139293 info@zirkondis.com

Diş eti Tedavisi

Uzman Diş Hekimlerimizle diş eti tedavisi

Diş eti tedavisi: çekilme ve kanama olan diş eti sorunlarında uygulanır. Sağlıklı diş etleri, pembe görünümlü, diş fırçalama veya diş ipi uygulaması sırasında kanamayan dişlerdir. Yediğimiz yiyeceklerin etkisiyle diş aralarında ve diş diplerinde bakteri birikimleri oluşur. Bu birikimler diş temizlenerek dişten uzaklaştıramadığında diş etine zarar verirler. Diş temizlenmedikçe bakteri miktarı artacaktır. Bu bakteriler diş etinin ve diş kemiğinin zaman içerisinde zarar görmesine neden olacaklardır. Aynı zamanda bu bakteriler plaklaşarak zamanla diş taşına da dönüşürler.

dis eti tedavisi
Diş eti tedavisi
dis eti tedavisi
Diş eti hastalıkları

Diş Eti Hastalıkları

Diş eti hastalıkları diş eti iltihabıyla kendini gösterir başlangıçta.Daha sonra diş kanamalarına neden olur. Diş eti hastalıkları genel sağlığı da tehdit eder. Örneğin hamilelerde erken doğuma neden olabilir.

Tedavinin ilk aşamasında diş, bakteri plaklarından temizlenir. Eğer diş kemiğinde erimeler ve boşluklar oluşmuşsa oluşan bu cep denen boşluklar doldurulur ve bunun için de kemik tozu ve membran gibi biyomateryeller kullanılır. Belli durumlarda büyümüş diş etleri lazer gibi son teknolojik cihazlarla ağrısız ve kanamasız, dikişsiz olarak uzaklaştırılır. Uygulamalar sonunda düzenli kontroller yapılır. Bu kontroller 3- 6-12 aylık periyotlarla gerçekleşir.

Back To Top