Fluor Tedavisi

Dişlerin çürüklere karşı çok daha dayanıklı olmasını sağlayan Fluor uygulaması, giderek yaygınlaşmaktadır. Fluor tedavi işlemleri, dişleri çok daha dirençli bir noktaya getirir.

Fluor İşlemi Hangi Dişlere Yapılabilir?

Dilediğiniz tüm dişlerin yüzeylerine bu jel uygulaması yapılabilir. Herhangi bir ölçü, bu uygulama türü için yoktur.

Fluor Jel İşlemi Ne Kadar Zaman Etkili Oluyor?

Burada zaman bakımından belirleyici olan genellikle; çürük risk grubudur. Ortalama olarak fluor jel uygulamasının, 4-6 ay arasında etkili olduğu söylenebilir. Belirli bir süre sonra yeni gelen diş grubu için gerekli miktarda fluor, orada depolanmış oluyor.

Fluor Uygulaması Tam Olarak Ne Kadar Zaman Alıyor?

Belki de en kolay uygulanabilen işlemlerden bir tanesi de fluor uygulamasıdır. Yaklaşık olarak 5 dakika sürer ve etkili bir koruma sağlamayı başarır.

Fluor Jel İşleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Bulunuyor mu?

Öncelikli olarak bu işlemi doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde hangi uygulamada bulunursanız bulunun, her zaman için yüksek bir hata payı bulunmaktadır. Fluor işlemi, herhangi bir yan etkiye sahip değildir.

Fluor Jel Uygulaması Tam Olarak Nasıl Yapılıyor?

Özel olarak hazırlanmış olan Fluor fırçası ile birlikte bu jel dişlere sürülür. Ancak isteyenler için bazı özel jel uygulamaları da kullanılabilmektedir.

Fluor Tedavisi Uygulandıktan Sonra Dikkat Edilecekler?

Beslenmenize mutlaka ama mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Uygulama yapıldıktan sonra 1 saat boyunca herhangi bir yeme ve içme işlemi gerçekleştirilmez. Ayrıca 24 saat boyunca süt ve süt ürünleri de kullanılmaz. Tüm bu yasaklar listesine çikolata ve dondurma da eklenebilir.

Fluor Uygulaması Yapılmadığında Ne Tür Dezavantajlar Ortaya Çıkabilir?

Bu Tedavinin en büyük amaçlarından bir tanesi olarak gösterilen çürüklerle mücadele aksamış olur. Üstelik diş yapısını güçlendirici bir etkide bulunulmaması nedeniyle, dişlerin zayıflama ihtimali artar.

Fluor Uygulamasından Sonra Süt Kullanmanın Herhangi Bir Etkisi Bulunuyor mu?

Fluor tedavi yönteminin etkisi azalmaya başlar. Her ne kadar çocuğa zarar vermese bile, yine de kullanılmaması bu tedavi için daha çok tercih edilmektedir.